MENIU

D. Pozniako turnyre daugiausia medalių iškovojo Lietuvos boksininkai

2016-03-29

Pirmojo Lietuvos olimpinio čempiono Dano Pozniako vardo turnyre triumfavo šeimininkai Lietuvos boksininkai. Vilniuje jau vienuoliktus metus iš eilės vykusiame tarptautiniame jaunimo turnyre lietuviai iškovojo 9 medalius ir už nugaros paliko bokso madas pasaulyje diktuojančias Rusiją, Ukrainą, Kazachstaną ir Uzbekiją.

Į oficialų Europos bokso federacijos varžybų kalendorių įtrauktas D. Pozniako turnyras yra vienas didžiausių Europoje. Šiais metais jame kovojo net 116 boksininkų iš 19 valstybių.

Sostinės „Avia Solutions Group“ arenoje vykusiuose finaluose daugiau negu 3 tūkstančių žiūrovų audringai palaikomi lietuviai iškovojo du aukso medalius. Čempionais tapo šilutiškiai Vytautas Balsys ir Robertas Jokulys.

R. Jokulys triumfavo svorio kategorijoje iki 91 kg. Šilutiškis finale vieningu teisėjų sprendimu taškais 3:0 nugalėjo čeką Jiržį Havelą.

„Po tokių kovų norisi dar daugiau treniruotis ir siekti dar daugiau pergalių. Jausmas kovoti tokioje didelėje arenoje, kai tave palaiko keli tūkstančiai žiūrovų yra nuostabus. Esu tapęs Europos jaunių čempionato prizininku, bet ši pergalė, iškovota savo žiūrovų akivaizdoje yra daug brangesnė“, - pergale džiaugėsi R. Jokulys.

Svorio kategorijos iki 75 kg finale tarpusavyje kovojo lietuviai Vytautas Balsys ir Mantas Auryla. Tarptautinio turnyro finale V. Balsys įveikė savo varžovą vieningu teisėjų sprendimu 3:0 ir atsirevanšavo M. Aurylai už pralaimėjimą prieš mėnesį vykusiame Lietuvos jaunimo čempionato finale.

„Noras pasiekti revanšą tikrai pridėjo jėgų. Jeigu daugiau bokso varžybų vyktų didžiausiose šalies arenoje, tikrai bokso lygis kiltų daug sparčiau. Po Evaldo Petrausko iškovoto medalio olimpinėse žaidynėse ir Eimanto Stanionio laimėto Europos čempionato aukso, bokso populiarumas Lietuvoje labai išaugo. Mes irgi norime sekti jų pavyzdžiu“, - tvirtina pirmą pergalę tarptautiniuose turnyruose iškovojęs V. Balsys.

Per mažą žingnį nuo aukso medalio liko Vilandas Valčiukas. Svorio kategorijos iki 81 kg finalo nugalėtoją lėmė papildomai paskelbti teisėjų mažieji taškai, nes po pagrindinio teisėjų verdikto, rezultatas buvo lygus. Čempiono titulas atiteko uzbekui Sanjerui Tursunovui.

„Jaučiuosi čempionu, nes tikrai buvau pranašesnis už varžovą. Tai įrodo ir žiūrovų reakcija. Kol buvo laukiama galutinio teisėjų sprendimo, visa arena skandavo Lietuvos vardą ir palaikė mane. Džiugu, kad boksas Lietuvoje taip mylimas ir net keli tūkstančiai žiūrovų susirenka stebėti jaunimo turnyrą“, - sakė V. Valčiukas.

Sidabro medalius iškovojo dar du lietuviai. Svorio kategorijoje iki 52 kg praėjusių metų turnyro prizininkas Artūras Zinkovskis finale 0:3 pralaimėjo kazachui Aidosui Arapovui.

Sunkiausioje svorio kategorijoje virš 91 kg Marekas Korolkovas taškais 0:3 pralaimėjo uzbekui Abdulla Khudorgonovui.

Bronzos medalius laimėjo lietuviai Valentinas Lavrenovas (svorio kategorija 46-49 kg), Mantas Morkūnas ir Laimonas Raibikis (abu svorio kategorija iki 56 kg).

Iš viso 9 medalius (2 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos) laimėję jaunieji Lietuvos boksininkai tapo komandinės įskaitos čempionais. Antrą vietą su 7 medaliais (1 aukso, 3 sidabro ir 3 bronzos) užėmė Kazachstano rinktinė, trečioje vietoje Uzbekija su 5 medaliai (3 aukso ir 3 bronzos). Toliau išsirikiavo Ukraina (4 medaliai – 2 aukso, po 1 sidabro ir bronzos) bei Rusija (4 medaliai – 1 sidabro ir 2 bronzos).

Iš viso medalius D. Pozniako turnyre iškovojo 13-os šalių boksininkai.